Ako nám influenceri prezentujú prirodzenú krásu

Tento článok odzrkadľuje subjektívny názor autorky. Ak máte iný názor, podeľte sa s ním v komentári, rada si ho prečítam ☺.

Prirodzená krása je pojem, na ktorý sa kladie veľký dôraz. Ak prijmeme svoje nedostatky
a budeme si vedomé našich kvalít a nedokonalostí, vkročíme na cestu sebavedomej ženy. Samozrejme, že na svojich zlých povahových vlastnostiach treba naďalej pracovať a zlepšovať sa. Teraz sa však zameriame na vonkajšou krásu. 

Mnoho z nás má Instagram. Mnoho z nás na ňom uvidí krásnu ženu s pleťou bez jedinej chyby, s úzkym pásom, stehnami bez celulitídy a s krásne vytvarovaným zadkom. Mnoho z týchto žien cvičí a na svojich telách tvrdo pracujú. Mnoho z nich nemá problém otvorene hovoriť o tom, že nie sú perfektné a ukázať svoje nedokonalosti. Takéto ženy nám pomáhajú uvedomiť si, že každá z nás je krásna, aj keď máme chybičky krásy ako celulitídu, jazvy po akné, strie a podobne. Sú tu však aj také influecenrky, ktoré svoje fotky retušujú. Vyhladia si póry, každú nedokonalosť na tele a vyzerajú ako z obrázka. Poviete si, čo je na tom zlé? Veď na sociálnej sieti si každý môže pridávať príspevky, aké chce a prezentovať sa, ako uzná za vhodné. Máte pravdu, je to jedine na dotyčnej osobe, aký obsah pridá. 

Uvedomme si však, že to nie je realita. Je to virtuálny svet. Ani tieto ženy nie sú bez chybičiek. Niekedy si klamlivo myslíme, že nie sme krásne, pretože nevyzeráme ako instagramové modelky. Prezradím vám, že keď sú odmaľované, prirodzené bez polohy na fotke, nelíšia sa od nás. Majú strie. Majú celulitídu. Majú vrásky na čele. Ale tieto nedokonalosti nás nerobia menej krásnymi. Nerobia nás menejcennými. Neurčujú našu hodnotu. Sme ženy a sme krásne také, aké sme. Týmto príspevkom nechcem na nikoho útočiť. Chcem len poukázať na to, že sa nemôžeme porovnávať s fotografiami na sociálnych sieťach, ktoré sú upravené. Sociálne siete nie sú reálny svet a na to nesmieme zabúdať.

Autorka: Radka Karellová