Kamaráti s výhodami

Ahojte, feministky a feministi, k dnešnej téme sa Vám budem prihovárať ja, Dashina..

Poďme sa spoločne zasvätiť do tajov a základných pravidiel kamarátstva s výhodami, na ktoré by ste mali myslieť, než do toho bezhlavo spadnete.

S týmto vzťahom = kamarátstvom, mám osobnú skúsenosť.
A či by som do toho išla znovu? Pri zamýšľaní som spísala moje pre a proti. 

Prečo ÁNO = výhody vzťahu 

Ak ste v štádiu života, kde skôr preferujete nezáväznoť a slobodu, vzťah ala. ´´Kamarát taky rád´´ je pre Vás to pravé orechové. Najzákladnejšia výhoda vzťahu je sloboda. 

Je to ako, keď ste single, ale s tým, že nemusíte absolvovať randíčka a stretnutia s cudzími osobami, pretože túžite po vášni. Takže si žijete svojim životom ako single človek, venujete sa hlavne sebe, staráte sa o seba, o kariéru či čas venujete so svojimi blízkymi známymi a keď to na Vás príde, máte istotu v kamarátovi.

Žiadne pripravovanie raňajok, či utekanie po práci ešte do obchodu, pretože Vás doma čaká ďalší hladný krk. Byt si upratujete kedy vy chcete, idete si spať kedy chcete, môžete byť v kontakte s kýmkoľvek bez toho, aby ste mali vyčítavý pocit, že to nie je fér voči partnerovi. Pretože žiadneho nemáte.

Prečo NIE = nevýhody vzťahu

Ach tie city.. Na začiatku si poviete, pff, toto sa mne určite nestane. No verte, že väčšina kamarátstiev s výhodami sa ukončí zrovna pre dôvod, že jeden z dvojice tomuto vzťahu podľahne viac, ako plánoval. A bohužiaľ buď bude tento vzťah úplne ukončený z dôvodu nepochopenia a stratíte tým aj kedysi dobrého kamaráta (a to bude sakra bolieť.. ) alebo sa to skončí tým,  že sa vlastne začnete ľúbiť obaja, a to by som Vám teda úprimne priala, ale buďme skôr realisti.

Ako ďalšiu nevýhodu možno vnímať aj to, že tento čas ste mohli venovať niekomu, s kým by ste plánovali vyhliadky do budúcnosti. Ste upútaný len na svoju kamarátsku polovičku a veľa krát si svoje srdce uzamknete a nevnímate potencionálne rozmanité okolie.

Pár základných pravidiel na záver

  1. Prvoradé je priateľstvo, nebuďte sebci ani jeden z Vás nie je Anča na sex 
  2. Od komunikujte si vlastné pravidlá/hranice Vášho vzťahu, ako si to predstavujete, ako sa k sebe budete správať na verejnosti, čo je dovolené a čo nie a pod.
  3. Žiadne vážne city, ak to nastane, rozprávajte sa o tom
  4. Sex s ochranou
  5. Zvedavé či vyčítavé komunikácie sem nepatria
  6. Stretávajte sa pravidelne, ale nie zas veľmi často, tešte sa na seba aj keby len raz do týždňa
  7. Buďte pripravení na to, že jeden z Vás, Váš intímny vzťah  bude chcieť ukončiť a budete v kontakte, len ako, klasicky kamaráti.