Miluješ ho? Miluj seba! Časť. I.

Žili bili a vždy žiť aj budú naivné osôbky, ktoré sa zamilovali, a tak zabudli milovať seba..

Prvotné obdobie zamilovanosti býva označované za to najkrajšie a každý by sa do neho chcel vrátiť. Toto tvrdenie však neplatí ak si uvedomíte, že ste sa dostali do toxického partnerskému vzťahu s manipulátorom.

Milé feministky a feministi, k tejto citlivej téme sa dnes budem k Vám prihovárať opäť ja, Dashina, ktorá sa pred rokom, na pár mesiacov, stratila v toxickom vzťahu.

Načúvaj svojmu podvedomiu

Asi nikdy nikto na začiatku vzťahu nevidí a neprizná si, že sa s partnerom k sebe úplne nehodia. Môžete to ospravedlňovať slovami ako, protiklady sa priťahujú, ja ho zmením, má len zlú skúsenosť z minulosti, mne dôverovať môže, so mnou to bude iné. Pri mne sa zmení…

Avšak, čo, keď sa nič nemení? A vo Vašom vnútri, to začína vrieť. Pociťujete, že niečo nie je v poriadku.

Že určité veci robiť nechcete. Chcete ísť iným smerom.

Ja už viem, aké je dôležité načúvať a dať za pravdu svojmu podvedomiu. Akonáhle sa necítim pohodlne či bezpečne, vyhráva u mňa moja už teraz vybudovaná sebeláska, ktorú iný nazvali sebeckosť.

Nenechajte so sebou manipulovať.

Ak pociťujete, že je na Vás vyvíjaný tlak, nechajte si čas na premyslenie. Prehrajte si dane situácie znova a zamýšľajte sa nad tým či konáte slobodne.

Vzťah s manipulátorom je o tom, že on musí mať pravdu, pre ktorú urobí čokoľvek. Povie Vám vety, ktoré Vás zabolia, avšak keďže ho ľúbite, chcete mu vyhovieť a prispôsobovať sa jeho požiadavkám.

Môže to začať maličkosťou, ako poďme si ľahnúť do postele už o deviatej, aj keď vy ste zvyknutá chodiť spať až o jedenástej. A môže to prerásť až do extrému, že sa odmlčíte od všetkých kamarátok a rodiny, pretože on chce byť ten prvoradý, kto vo Vašom živote existuje.

Len, aby ste sa naňho spoľahli, len, aby on Vám mohol pomôcť, len, aby naňho ste boli odkázané …..

Za pomoc, ktorú Vám poskytne, prídu výčitky!

Akonáhle, Vám manipulátor vo vzťahu s niečím pomôže, v nasledujúcej výmene názorov alebo hádke Vám to hneď pripomenie, že on je ten dobrý, ktorý pomáha a vy si to nevážite.. Áno, pozor, je to len ďalšia forma, ktorou potrebuje ukázať, že vy ste niečo menej, ste ta zlá, ktorá si nič neváži.

Darmo mu budete vysvetľovať, že jeho pomoc ste nepotrebovali a nepýtali ste si ju… On ma totižto vždy pravdu, podľa seba..

Nedaj sa! Miluj sa!

Ak ste prešli fázou prvotnej zamilovanosti a zložili ste si ružové okuliare a vnímate to, že nie je niečo v poriadku a asi sa viac trápite, ako milujete, myslite hlavne na seba!

A ak by som mohla, za predchádzajúcou vetou by nasledovalo milión výkričníkov, zvýraznila by som to tučným písmom a zafarbila červenou, ak by už nič iné, nech si  aspoň túto vetu z tohoto článku zapamätáte.

MYSLITE HLAVNE NA SEBA!!! MILUJTE SA!!

Manipulátor Vás zlomil, cítite sa zle, smutne, sama, je Vám naprosto nanič. Pravdepodobne nemáte ani len energiu vyliezť z postele. Nechcete nikoho vidieť, prajete si len, aby dni plynuli a na Vás sa zabudlo.

Nedajte sa, milujte sa a nestrácajte sa.. Dá sa to a verte mi, že to zlo Vás opustí.

Poriadne sa vystrite, ponaťahujte to Vaše zničené telo a zhlboka dýchajte. Pustite si Vašu obľúbenú pesničku, zatancujte si alebo sa choďte prejsť. Usmievajte sa aj ak nemáte chuť. Tým, že pery sa usmievajú vyvolávajú vo Vás pocit šťastia, ktorí nakoniec v tele pocítite a bude Vám o trošku lepšie.

Ak ste v štádiu, že sa Vám o tom nechce rozprávať, doporučujem, aby ste si písali denník. Je potrebné, aby ste svoje myšlienky dali von. Neduste to v sebe.

Odíď!

´´Niekedy musíš jednoducho odísť. Bolí to menej, ako keď ostaneš.´´

Niečo v tebe ho možno bude stále milovať. Aj keď ti ubližuje, aj keď sa trápiš a vzťah sa zmenil na bolesť.

Viem, že niektorí majú problém odísť. Ukončiť vzťah či je to už z pohľadu, že ostatných a možno aj seba týmto krokom sklamete, že zas nepodarený vzťah.. alebo pre iné dôvody.

No hlavný dôvod, je určite to, že nepoznáte svoju hodnotu. A manipulátor Vám ju tak pošliapal, že si namýšľate, že toto je to jediné, čo si zaslúžite. Že o tomto má byť Váš život.

Ja môžem len ďakovať, že u mňa vyhrala moja sila, sila podvedomia a sebeláska. Hneď som konala a nič ma nezastavilo. Impulz, ktorý to vo mne vyvolal ma hnal ešte dlhé mesiace, aby som nepodľahla a nevrátila sa k nemu. Som na seba neskutočne hrdá za to. Tá cesta, ktorou som si kvôli tomu musela prejsť bolela a spomienky bolia do dnes. A však viem, že to bolo to najdôležitejšie rozhodnutie v mojom živote, čo som urobila.

Objavila som svoju hodnotu, začala som na prvé miesto dávať len seba, som sebecká a milujem sa.

Ďakujem, že ste sa dočítali až na koniec prvej časti článku ´´Miluješ ho? Miluj seba´´.

V druhej polovici som si pre Vás pripravila zoznam základných ukazovateľov toho, že sa nachádzate v toxickom vzťahu s manipulátorom.

Výjde čoskoro!

PS.: Si skvelá, miluj sa!

Dashina