Na 1 deň som zmenila stravu a vystúpila z komfortnej zóny

V dnešnej dobe môžete zaregistrovať rôzne diéty, ktoré bývajú často nebezpečné alebo finančne nedostupné. Mne schudnúť pomohla, len zdravšia strava, obmedzenie sacharidov, skoro každodenné cvičenie a keďže vtedy bola karanténa, mala so zabehnutý istý režim. Ale dnes sa zameriam na moje menšie vystúpenie z komfortnej zóny.

Pred CCA rokom som videla na Youtube, že sa jedna vlogerka pokúsila 7 dní vydržať, len na šťavách. Pravda, ak niekto, kto začne zo dňa na deň prežívať len na šťavách, dopadne to často s fatálnymi následkami ( bolesti žalúdka, kŕče a pod.). Toto dievča to vyskúšalo, len ako takú výzvu, ale po približne 5-tich dňoch začalo mať bolesti žalúdka a hneď prestalo. To video malo poukazovať, že treba si dávať pozor, čo jeme a koľko toho zjeme. Vtedy som to odsúdila a považovala som to za seba poškodzovanie a ako rýchlu cestu k anorexii. No môj názor som prehodnotila, po tom, čo som videla vo vlogu u Martiny „Momy“ Horňákovej, kde predstavila svoju 3-dňovú „očistu“. A preto som si o tejto téme vyhľadala viac a zistila som, že pre človeka je takáto očista prospešná. Ak sa pokúsite piť na pár dní len šťavy, zbavíte sa toxických látok v tele, čo sú napr. konzervačné činidlá, stabilizátory, emulglátory, plnidlá, dochucovadlá, farbivá. Doplnia sa vám vitamíny a ak sa často nafukujete malo by to tento problém vyriešiť, čo mne sa nepodarilo, ale určite sa mi to nestáva až tak často ako predtým. Ďalšie plus je, že ak máte problém schudnúť tie posledné kilá, tak pri dlhšej a pravidelnej strave výsledky určite uvidíte. Táto ,,očista“ sa začne prejavovať, bolesťou hlavy, únavou, hladom, čo mne osobne sa nestalo a bola som nasýtená až prejedená.

 A čo mi dal tento detox najviac? Dal mi príležitosť zistiť, že jedlo je naša ,,závislosť“ a ak sme aj dostatočne nasýtený máme stále tendenciu mať niečo v ústach, a preto sa napchávame cukríkmi, čokoládami, fastfoodom a podobnými nezdravými jedlami, ktoré často stoja ľudí zdravie, a tak im ovplyvňujú život. Od tohto detoxu sa snažím dávať si pozor ako často jem a čo jem.

Môžete skúsiť rôzne varianty a s rôznymi potravinami alebo si môžete objednať zo stránok, ktoré ponúkajú už spracované šťavy. Ja určite budem aplikovať tento detox pravidelne a dlhšie ako 1 deň.

A jedna rada na koniec, vaša postava nemusí byť dokonalá pretože podstatné je mať zdravý organizmus a je lepšie mať plnšiu postavu ako problém s príjmom potravy.    

( Ak vás táto téma zaujala, na týchto stránkach sa môžete dozvedieť viac a pozrieť si aj pár zaujímavých receptov) 

https://loseweightbyeating.com/detox-smoothie-recipes-weight-loss-cleanse/

 Autorka : SOFIA