Najlepšie feministické filmy

Filmy majú veľa zázračných schopností- vedia nás rozosmiať, potešiť či rozplakať. Dokážu nás ale aj inšpirovať k veľkým veciam o ktorých sme ani nesnívali. Inšpirujte sa teda silnými príbehmi ešte silnejších žien.

Little Women (2019)

Klasika ktorá na tomto zozname nesmela chýbať. Film je adaptáciou knihy od Louisa May Alcott, ktorá bola nepochybne najfeministickejším dielom v dobe svojho vydania v 19.storočí. Príbeh nám približuje životy štyroch sestier a ich prerod v ženy. Ukazuje nám to ako všetky prežívajú svoje sny a nádeje úplne odlišne ale keď je najhoršie všetky sa vedia zomknúť a pomôcť jedna druhej.

Erin Brokovich(2000)

Julia Roberts hrá badass slobodnú matku dvoch detí ktorá to v živote nemala ľahké. Aby uživila svoje deti zamestná sa ako právna asistentka. Do rúk sa je však dostane prípad o ktorom však ešte netuší že bude zlomovým prípadom v jej živote. Erin príde na to že v jednej oblasti v Californi veľké chemické spoločnosti znečisťujú pitnú vodu. Vydáva sa teda do boja proti nespravodlivosti a korupcii.

Bombshell(2019)

Nakrútený podľa skutočných udalostí ktorým sa prizeral celý svet. Všetko to začne keď Gretchen zažaluje svojho šéfa, riaditeľa Fox News za sexuálne obťažovanie, netuší však akú lavínu udalostí spustí u svojich ďalších kolegýň ktoré začnú zverejňovať ich príbehy. Pridávajú sa aj ženy po celom svete a vzniká hnutie ktoré bude mať celosvetový dopad.

Ocean´s 8 (2018)

Remake lupičského filmu Dannyho dvanástka v dámskom šate. Debbie ,ktorá je hraná nikým iným ako Sandrou Bullock, sa spolu s jej parťáčkami rozhodne  ukradnúť náhrdelník za 150 miliónov dolárov a miesto krádeže bude jedna z najprestížnejších spoločenských udalostí roka- MET GALA, toto veľkolepé gala je každoročne navštívené najslávnejšími celebritnými menami. Okrem Sandry Bullock sa môžete tešiť na herecké obsadenie ako Cate Blanchett, Rihanna, Anne Hathaway,Sarah Paulson,Helena Bohdan Carter a mihnú sa aj Kylie Jenner či Kim Kardashian West.

Hustlers(2019)

Rok 2019 bol plodný na filmy so silnými ženami. Výnimkou nie je ani tento, Hustlers je film z prostredia striptériek, Wall Street a hlavne veľkých peňazí. Príbeh znie a vyzerá ako fikcia ale ide o skutočný príbeh žien ktoré sa zomkli a spolu zarobili viac peňazí než bankára Wall Street .

Wonder Women (2017)

Tento zoznam by nebol kompletný bez najmocnejšej hrdinky sveta.Princezná Diana vyrastala na chránenom ostrove ktorý ju oddeľoval od okolitého sveta až keď sa zrúti na ostrov lietadlo amerického pilota Steva, zistí aké zlo zúri vo svete okolo nej .Tak sa Diana rozhodne ísť vstriec svojmu osudu a zničiť pradávne zlo, ktoré stojí za 2.svetovou vojnou. Dokáže všetkým vojakom že ženský bojovník je hodnotnejší ako celá armáda.

Zdroje:imdb.com/cosmopolitan.com/vogue.com/čsfd.com