Prečo by sme mali byť ako Samantha?

Seriál Sex v meste  síce skončil pred viac ako 16 rokmi ale stále je to kultová záležitosť ktorú milujú milióny ľudí po celom svete. Celý dej bol postavený na 4 hlavných postavách Carrie,Samante, Mirande a Charlotte a na ich hľadaní v lásky v meste ktoré nikdy nespí. Dal nám ale oveľa viac než milostné príbehy, bol jediným seriálom svojej doby ktorý skúmal ženský sexualitu čo bolo do vtedy nepredstaviteľné. Väčšina z nás mala alebo má nijakú obľúbenkyňu či už to je vždy zasnená Carrie, drzá a sarkastická Samantha, nezávislá  Miranda alebo romantická Charlotte. Ani jedna nie je lepšia alebo horšia ako druhá ale rozhodne iná. Poďme sa teda pozrieť na to čo si môžeme zobrať od každej z nich, a prečo bola Samantha najlepšia. 

Samantha bola najmenej kritická zo všetkých dievčat. Počas seriálu jej všetky prezradili veľa temných tajomstiev a smutných právd ale ona ich nikdy nesúdila ani nekritizovala. Vždy sa snažila pochopiť  veci z ich perspektívy, prečo spravili vec ktorú spravili aj keď nebola mnohokrát morálne správna. Zároveň nikdy nekritizovala ľudí inej rasy či pohlavia, práve naopak ,vždy ich podporovala, pamätáte sa na epizódu keď bol muž pod jej oknom nepríjemný na transrodové ženy, čo urobila Samantha, pridala sa k ženám a poslali ho kade ľahšie. 

Jej osobnosť bola návyková. Bola šialená, odvážna a vždy si išla za svojim. A povedzme si úprimne je to jedna z najvtipnejším postáv aká bola kedy napísaná. Jej chuť na party a poskakovanie v bare nemusí byť  každého šálkou čaju, ale Sam vždy brala dievčatá na úžasné dobrodružstvá.

Povedzte, čo chcete  o Samanthe Jonesovej, ale nikto nemôže poprieť, že je inšpirujúca. Miluje samu seba .Necíti potrebu prispôsobiť sa predstavám spoločnosti o tom, čo je vhodné. Nepodlieha tlaku, aby sa vydala a usadila len preto, že to robia aj jej priatelia. Je to úspešná žena s vlastným podnikaním, ktorú nezastraší nikto. 

Takže aké vlastnosti by sme si mali od Sam požičať ?

Jej sebavedomie, žijeme v dobe kedy mnohé nemáme zdravé sebavedomie a myslíme si že nemáme dôvoď ho mať opak je ale pravdou, budeme hrdé na to kto sme a kašlime na to čo si ostaný myslia ako sa hovorí každá žena je bohyňa, takže pustiť Beyoncé a dať sebavedomie ktoré bude siahať až po strop.  Buďte hrdé na to kto ste lebo ste jedinečné a nikto, nikdy nebol a a ani nebude ako vy. Buďte šialené, zábavne, odvážne, žite v prítomnosti a užívajte život plnými dúškami. 

„Počúvaj ma. Pán pravý je len ilúzia. Začni žiť svoj život.“- Samatha Jones 

Autorka : Lucia