SEBAVEDOMIE

Problém mnohých, nie len mladých dievčat. Kam až siahajú korene nízkeho sebavedomia? Je to problém rodiny? Alebo školy? Kamarátov či sociálnych sietí? Nech je to akokoľvek a práve ty máš pocit, že nemáš sebavedomia, tak si na správnom mieste!

Pokúsim sa ti ho aspoň trochu zvýšiť. Samozrejme, na sebavedomí treba pracovať, nepríde zo dňa na deň, rovnako ako zo dňa na deň neodíde. Niekde som však čítala, že to, čo si sama o sebe myslíš, myslia si aj ostatní o tebe. Je to akýsi bumerang, rozumieš? Ak si o sebe budeš myslieť, že si škaredá a nepotrebná, tak ver mi, že práve takto ťa bude spoločnosť vnímať. A to určite nechceš. Lebo čo vyžaruješ, to priťahuješ. Niekedy sa len stačí pozrieť do zrkadla a učiť sa milovať samú seba. Kúsok po kúsku a požadovaný cieľ sa dostaví.

Nauč sa milovať svoje nedokonalosti, lebo práve to ťa robí iným, zaujímavým. Ja viem, aj ja by som mohla mať plnšie pery,  nemať spadnuté viečka či mať lepšiu postavu. Ale takto to predsa len z nejakého dôvodu malo byť. Rodičia ma tak stvorili a musím to akceptovať, musím to mať rada. Ak s niečím si nespokojná a dá sa to zmeniť, zmeň to.

Hovorím o postave. Cvič alebo zdravšie jedz, ale treba si uvedomiť, že aj ak budeš cvičiť, nebudeš mať taký zadok ako tvoj idol na instagrame. Pretože keby všetky ženy začali teraz cvičiť, predsa len by nemali rovnaké zadky. Každý by mal iný tvar, lebo každé telo je iné. A to si treba v prvom rade uvedomiť. Každá sme iná, svojím spôsobom výnimočná, a každá z nás by sa mala naučiť mať rada samú seba takú, akou skutočne je.

Lebo nič nie je krajšie ako dievča, ktoré vie nosiť sebavedomie, pretože sebavedomie je to najkrajšie, čo môže dievča nosiť. A práve od toho sa odvíja všetko ostatné. Sebavedomie je dôležitejšie ako si myslíš. Z nízkeho sebavedomia pramení napríklad aj žiarlivosť vo vzťahu, lebo máš pocit, že je niekto krajší, príťažlivejší a oblbne to tvoju lásku. Ale ak sa naučíš mať rada samú seba, prijmeš sa, budeš spontánna, sama sebou a budeš poznať na sebe krásu a vídať ju každý deň v zrkadle, ver mi, že pre svojho partnera budeš práve ty tou neodolateľnou. Nemusíš byť krásavica, z ktorej každý chlap padne na zadok.

Musíš mať zdravé sebavedomie, pretože vnútorná krása vyviera aj na povrch. Nesnaž sa byť fyzicky krásna, pretože všetky sme svojim spôsobom pekné, ale nauč sa byť inteligentnou, kľudne sa hnevaj, lebo áno, hnevať sa je dovolené, neskrývaj to, buď duchaplná, buď zaujímavá, buď zábavná, dobrodružná, buď blázon, pretože toto sú veci, ktoré sú večné. Krása sa časom pominie, miluj tú svoju vnútornú krásu, ktorá je večná. Snaž sa byť vždy svojou vlastnou definíciou krásy. Vždy! To je oveľa dôležitejšie ako čokoľvek na oko „krásne“.

Lebo len človek spokojný a vyrovnaný nebude riešiť intrigy, somariny a nebude mať potrebu závidieť, lebo si uvedomuje podstatu akou je. Tak sa nauč aj ty samú seba prijať, nauč sa sama sebe páčiť, staraj sa o seba a miluj sa. Pretože ak nájdeš lásku sama v sebe, budeš pripravená ju zdieľať aj v páre. Budeš ju môcť odovzdať niekomu inému.

Pokiaľ sa budeš o to starať, nikto ti to nebude môcť vziať. A teraz zdvihni hlavu, obleč sa tak ako chceš, namaľuj sa ako chceš a nauč sa nosiť sebavedomie. Nauč sa byť nespútanou, nezávislou ženou, ktorá si ide za svojím a pritom si hovor, aká si krásna. Muži milujú ženy so zdravým sebavedomím, tak sa im ukáž. Neskrývaj sa. Ver si a uvidíš, že aj ty sa takto začne cítiť omnoho lepšie. A nezabudni – buď vlastnou definíciou krásy!

Autorka: Natália